הווה ערכי - עתיד חינוכי

הכירו את רשת "ברנקו וייס"

הדשא של ברנקו וייס ירוק יותר. ברשת בתי הספר המצליחה, מכירים כל תלמיד ותלמידה ומביטים ישירות בעיניים. הצוות המקצועי-חינוכי מלווה, מסייע, מחנך ומעצב את תלמידי דור העתיד – והופך אותם ערכיים יותר, מצליחים יותר ומותאמים יותר לצרכי העולם החדש.

בבתי הספר של ברנקו וייס כיתות קטנות, לצד לימודים באווירה משפחתית. לכל תלמיד ותלמידה יש אפיקי התקדמות ומלווים מקצועיים – גם לאחר שעות הלימודים. זאת, מתוך אמונה ביכולות התלמידים להתקדם ולהצליח. ההצלחה של החניכים היא מראה המשקפת כאמור את הצלחת הרשת כולה, המציבה רף גבוה של ערכים, יעדים וחינוך.

ליאור יפרח, בוגר ביה"ס ברנקו וייס אור יהודה, עבר תהליך משמעותי של שינוי חיובי במהלך לימודיו אצלנו. על כך, סיפר בהתרגשות: "השינוי היה מאפס למאה. הגעתי לברנקו ללא מוטיבציה ללמידה ובלי מחשבה ואמונה שאצליח לסיים 12 שנות לימוד – בטח שלא עם בגרות מלאה. ברגע שהבנתי שהעתיד שלי מונח בידיי ושיש מי שנלחם למעני, הגעתי למצב בו אני נלחם עם אמא שלי כל יום כדי שתסכים להסיע אותי לבית הספר". בסופו של המסלול המאתגר, סיים יפרח 12 שנות לימוד עם בגרות מלאה, לצד חווית הצלחה המלווה אותו בהמשך חייו הבוגרים.

הצלחה זו נוגעת להבדל המהותי בברנקו וייס, בין בית ספר אינטרני לאקסטרני. על כך, הסביר אמיר סער, מנהל בית הספר באור יהודה: "בבתי הספר שלנו משלבים את הייחודיות של מוסד אקסטרני, בו התלמידים לומדים באופן עצמאי, לבין לימודים רגילים. בתי הספר שלנו רגילים ומגישים לבגרות מלאה, בשילוב תכנית ייחודית במסגרתה כל תלמיד ותלמידה לומדים עפ"י קצב שונה ומותאם אישית. אנו מתאימים את דרך הלמידה לתלמיד או לתלמידה – ולא להפך".

על נתוני ההצלחה, הוסיף: "אנו בטוחים שכל אחד יכול להצליח, אם רק נותנים לו את המעטפת הנכונה. לכל תלמיד ותלמידה נבנית תכנית לימוד אשר נמשכת עד לבגרות מלאה. בנוסף לכך, אנו דואגים להעשרת תחומי חיים רבים ומגוונים, על מנת להעשיר ככל הניתן".

סיגל מורן, מנכ"לית ברנקו וייס: "בשנה האחרונה, הבנו עוד יותר עד כמה חשובה הלמידה הדיפרנציאלית, בה כל תלמיד ותלמידה מקבלים את הנדרש. אנשי הצוות של ברנקו וייס הם המומחים בארץ ללמידה פרטנית ואנחנו גאים לראות את הבוגרים שלנו מסיימים לימודים בהצלחה ומשתלבים במקצועות המתאימים עבורם".